// 15 000 wyszkolonych kierowców

Blog

Praska Auto Szkoła propaguje wiedzę o pozytywnych zachowaniach w ruchu drogowym wśród nauczycieli.

W dniu 24 listopada 2017 w DOSiR ul. Kawęczyńska 44 w Warszawie odbyło się kolejne seminarium dla nauczycieli szkół podstawowych

„Zasady współdziałania świadków zdarzenia mnogiego i masowego ze służbami ratowniczym i inne ważne zagadnienia” rozpoczynające, współorganizowaną przez PAS, VII edycję Praskiego Konkursu Szkół Podstawowych z Pomocy Przedmedycznej – „Pięć złotych minut”.

W seminarium prelekcje wygłosili zaproszeni goście:

-Rafał Grodzicki- kierownik działu szkolenia WORD Warszawa omówił prawidłowe zachowanie się uczestników zdarzenia na drodze i konsekwencje niestosowania się do tych zasad

-Wojciech Piechowski ze Szkoły Ratownictwa  WSPRITS Meditrans SP ZOZ w Warszawie podjął temat współpracy opiekunów dzieci z zespołami ratowniczymi w przypadku zdarzeń mnogich i masowych.

– Monika Romul -Wrońska lekarz z Centrum Zdrowia Dziecka omówiła skutki braku dbałości o higienę ustną u dzieci i dorosłych który przyczynia się do wielu groźnych chorób

W czasie seminarium szef PAS omówił zagadnienia związane z wykorzystaniem pasa awaryjnego na autostradach i drogach szybkiego ruchu w przypadku awarii i wypadku drogowego oraz zasad  tworzenia tzw. KORYTARZA ŻYCIA. Właściwe zachowanie kierowców,  umożliwiające szybsze dotarcie do ofiar wypadku służbom  ratowniczym,  jest udzielaniem im pierwszej pomocy.

DSC_6510 DSC_6530DSC_6524  sem 1dr.sem 2 ratDSC_6533