// 15 000 wyszkolonych kierowców

Blog

BEZPIECZNE PRZEJŚCIA – SUKCES KAMPANII SPOŁECZNEJ

W czerwcu  informowaliśmy Państwa o tragicznym wypadku drogowym, który wydarzył się na przejściu dla pieszych u zbiegu ulic Komisji Edukacji Narodowej i Artystów na warszawskim Ursynowie.

Kierowca poruszający się lewym pasem ul. KEN potrącił na przejściu dla pieszych małe dziecko, które w wyniku obrażeń zmarło. Ponieważ nie było to pierwsze takie zdarzenie w tym miejscu, a instytucje odpowiedzialne za bezpieczeństwo na warszawskich ulicach nie podjęły właściwych kroków dążących do zwiększenia bezpieczeństwa pieszych w tym miejscu, mieszkańcy pobliskiego osiedla wspólnie z Fundacją Prometeusz, Praską Auto Szkołą i dyrektorami okolicznych placówek oświatowych uruchomiły kampanię społeczną BEZPIECZNE PRZEJŚCIA. Miała ona na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych(szczególnie dzieci) i rowerzystów.

Część mieszkańców nie wierzyła w skuteczność podjętej kampanii, a jednak wspólne działania przyniosły zamierzony rezultat.

Zainstalowano: sygnalizację świetlną przed przejściem dla pieszych i przejazdem dla rowerzystów, fotoradary w obu kierunkach, znaki drogowe D-6(przejście dla pieszych)umieszczono na żółtym podłożu w celu zwiększenia uwagi kierowców.

Okazuje się, że warto podejmować kampanie społeczne gdyż wbrew obiegowej opinii przynoszą one zamierzone skutki