// 15 000 wyszkolonych kierowców

Blog

Pierwszy taki konkurs na Pradze!

Jak zachować się jeśli ktoś zasłabnie lub dozna urazu? Co powinna zawierać apteczka? Jak reagować będąc świadkiem wypadku?…Z takimi między innymi zagadnieniami będą  zmagać się uczniowie praskich podstawówek, którzy wezmą udział w I Praskim Konkursie Szkół Podstawowych z pomocy przedmedycznej „Nie bądź obojętny – Ty też możesz pomóc”.
Konkurs odbędzie się 25 maja br. w budynku Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 30 przy ul. Kawęczyńskiej 2, która wraz z Praską Auto Szkołą jest jego organizatorem.
Uczniowie klas IV-VI wykorzystując wiedzę i umiejętności nabyte w czasie zajęć w szkole, rywalizować będą w 3 osobowych drużynach o tytuł Mistrza Szkół Podstawowych Prawobrzeżnej Warszawy w udzielaniu pierwszej pomocy.
Mając na celu propagowanie szczytnej idei niesienia pomocy, organizatorzy dokładają starań aby konkurs stał się interesującą i niezapomnianą imprezą nie tylko dla jej uczestników i osób towarzyszących, ale również uczniów szkoły organizatora. Dlatego w przerwach zmagań konkursowych uczestnicy będą mogli próbować swoich sił na rowerowym torze przeszkód ustawionym na dziedzińcu szkoły przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji, a konkurs  zakończy się pokazem akcji ratunkowej przygotowanym przez Fundację „Prometeusz”
Patronat medialny nad konkursem objęło Radio Warszawa
Patronami konkursu są:
Marszałek Województwa Mazowieckiego, Komendant Straży Miejskiej m. St. Warszawy, Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, Prezes Wydawnictwa Grupa IMAGE, właściciele Lecznicy Stomatologiczno-Lekarskiej DEMETER, Dyrektor Toyota Marki,  Dyrektor Policealnej Warszawskiej Szkoły Medycznej, THESIGN